Zajęcia dodatkowe


Szukasz ciekawych zajęć dla swojego dziecka? Prowadzonych przez pasjonatów, ludzi prawdziwie zaangażowanych w pracę z dziećmi, za to bez przymusu, bez naklejek "motywacyjnych", karnych ławek i rywalizacji?
U nas Twoje dziecko może rozwijać pasje, doświadczać nowych rzeczy i wzrastać w atmosferze szacunku i współpracy, pod opieką wrażliwych na potrzeby dzieci dorosłych oraz w towarzystwie innych dzieci. Zajęcia są otwarte również dla dzieci spoza przedszkola, w miarę dostępności miejsc i terminów.
Zadzwoń, by poznać szczegóły: 732 980 676


INDYWIDUALNA TERAPIA LOGOPEDYCZNA

LOGOPEDIA
Dlaczego warto zapisać dziecko na zajęcia logopedyczne?
Ponieważ to właśnie wiek przedszkolny jest okresem najintensywniejszego rozwoju mowy dziecka. To czas, kiedy profilaktyka logopedyczna pozwala skutecznie zadbać o właściwe nawyki, a wykryte i odpowiednio zdiagnozowane nieprawidłowości są łatwiejsze do zredukowania! Dlatego serdecznie zapraszamy do skorzystania z indywidualnych sesji logopedycznych, specjalistycznie ukierunkowanych na trudności i potrzeby Państwa dziecka.

Podczas takich zajęć dziecko:
- kształtuje prawidłowy tor oddechowy oraz wydłuża fazę wydechową;
- usprawnia motorykę aparatu artykulacyjnego
- rozwija słuch fonemowy (precyzyjne różnicowanie dźwięków mowy);
- wzbogaca swoje słownictwo;
- rozwija mowę opowieściową;
- rozwija umiejętność rozumienia złożonych wypowiedzi słownych;
- uczy się prawidłowej artykulacji poszczególnych głosek.


Zapraszamy na zajęcia logopedyczne.
Koszty: terapia indywidualna 50zł za zajęcia 30-minutowe (zniżka przy zajęciach odbywających się 2 razy w tygodniu)
Diagnoza logopedyczna: gratis

Zajęcia logopedyczne poprowadzi dobrze znana naszym dzieciom logopedka mgr Dagmara Bogacz.

dagmaraDagmara jest logopedą i filologiem polskim (ze specjalizacją nauczycielską), absolwentką Uniwersytetu Warszawskiego. Doświadczenie zawodowe zdobywała podczas pracy w wielu placówkach - szkole podstawowej, fundacji dla dzieci z zaburzeniami ze spektrum autyzmu, Centrum Wspomagania Rozwoju – oraz w trakcie realizowanych warsztatów z dykcji i emisji głosu. Prowadziła indywidualne oraz grupowe terapie zaburzeń mowy dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Jej pasją, poza logopedią, jest teatr alternatywny, w którym działa od 10 lat – zarówno jako aktorka, jak i współorganizatorka międzynarodowego festiwalu. Doświadczenia z tej dziedziny wykorzystuje również podczas zajęć logopedycznych, co sprawia, że jej zajęcia z dziećmi są ciekawe i efektywne. W pracy z pacjentem kładzie szczególny nacisk na jego zaufanie i dobre samopoczucie, które w dużej mierze decydują o powodzeniu terapii.

KARATE KID

KARATE KID
Karate – japońska sztuka walki, której celem jest praca nad ciałem i umysłem poprzez trening fizyczny.
Karate dla dzieci w naszym wydaniu rozumiane jest nie tyle jako walka, ale jako sposób psychofizycznego samodoskonalenia. Jest to podejście najbliższe tradycji ‚taijiquan', czyli nie nastawione bezpośrednio na samoobronę czy rywalizację, jednak z zachowaniem oryginalnych postaw i sekwencji ruchów.


Koszt: 20zł za zajęcia

Prowadzący zajęcia Karate Kid w naszym przedszkolu: Sensei Andrzej Gosek jest założycielem Szkoły Kyokushin Karate „Młode Lwy”; jest to klub karate założony w 2003 roku, mający sekcje na Bemowie, Woli i w Ursusie. Kluby zrzeszają ponad 100 ćwiczących przedszkolaków oraz uczniów szkół podstawowych i średnich.
Więcej o klubach tutaj: www.karatecy.pl
Andrzej ma duże doświadczenie w pracy z dziećmi zdobyte w szkołach, przedszkolach, domach dziecka, ognisku wychowawczym, drużynach ZHP i zuchowych. Jest też doświadczonym instruktorem samoobrony. Jest niezwykle lubiany przez dzieci i młodzież. W czasie zajęć przemyca nieco wiedzy o japońskiej kulturze, języku czy estetyce, wpisując się w montessoriański program nauczania o kulturze.

DANCE FUN (zajęcia taneczne z elementami baletu)

Zajęcia taneczne zawierające połączenie gimnastyki ogólnorozwojowej, tańca ludowego oraz zabaw rytmiczno-ruchowych.
Dzieci rozwijają koordynację ruchową, grację, muzykalność, uczą się pracy w grupie oraz orientacji w przestrzeni. Mają również okazję kształtować swoją indywidualną osobowość poprzez taniec i zdobywają nowe narzędzie ekspresji emocji.
Zajęcia baletowe dodatkowo wzmacniają gorset mięśniowy kręgosłupa, co kształtuje nawyk prawidłowej postawy ciała. Dodatkowo poznają francuską terminologię ćwiczeń baletowych. Wszystko to podczas świetnej zabawy przy muzyce klasycznej.


Koszt: 20zł za zajęcia

Prowadząca nasze zajęcia taneczno-baletowe: Kasia Bajon jest absolwentką Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej im. Romana Turczynowicza w Warszawie. Jako tancerka występowała na scenach Teatru Wielkiego w Poznaniu, Teatru Muzycznego w Poznaniu, Teatru Wielkiego - Opery Narodowej oraz Teatru Palladium w Warszawie,  teatru w Vichy (Francja), teatru w Rehlingen (Niemcy), teatru w Odense (Dania).  Brała udział w licznych warsztatach i festiwalach tanecznych, zarówno w kraju, jak i zagranicą.  Obecnie studiuje na Uniwersytecie Muzycznym im. Fryderyka Chopina  kierunek taniec, specjalność pedagogika baletowa. Od kilku lat uczy dzieci tańca, baletu, modern jazzu, a także gimnastyki ogólnorozwojowej i stretchingu z elementami jogi. Ma świetny kontakt z dziećmi i potrafi zarażać swoją pasją.